Zapraszamy do współpracy.

Specjaliści

O nas

Jolanta Tokarczyk

Jolanta Tokarczyk Jestem psychoterapeutką, rekomendowanym trenerem I stopnia warsztatu umiejętności psychospołecznych, absolwentką Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego w Krakowie oraz Szkoły Psychoterapii Instytutu Terapii GESTALT w Krakowie. Ukończyłam Studium Socjoterapii, Szkołę Rozwiązywania Problemów Alkoholowych STRATEGIA w Warszawie oraz kursy szkoleniowe SPÓJRZ INACZEJ i SPÓJRZ INACZEJ NA AGRESJĘ. Z wykształcenia jestem filologiem z doświadczeniem pracy w szkole. Pracowałam w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Sączu, prowadząc Punkt Konsultacyjny, pracując z rodzinami z problemem alkoholowym.
Od 20 lat pracuję jako psychoterapeuta osób dorosłych. Prowadzę także warsztaty rozwoju osobistego oraz warsztaty umiejętności psychospołecznych.
Jako terapeuta pracuje w oparciu o metodę psychodynamiczną oraz Gestaltu Integracyjnego.


Katarzyna Bogucka

Katarzyna Bogucka Jestem psychologiem, psychoterapeutką. Pracuję w paradygmacie integrującym podejście psychodynamiczne oraz systemowe. Wierzę, że nie technika, a uważność na drugiego człowieka i jego potrzeby ma znaczenie. Ufam, że nic nie dzieje się przypadkowo, a wydarzenia, nawet te trudne przydarzają się nie “nam” ale “dla nas”. W swojej pracy terapeutycznej szanuję zdanie pacjenta, jego tempo pracy i decyzje dotyczące kierunku zmian. Uczę osoby, które przychodzą do mnie po pomoc, spoglądać we własne wnętrze, w serce i tam szukać odpowiedzi. Zachęcam do spokojnego, uważnego przyglądania się swojej przeszłości, po to, by za chwile odpuscić, zostawić za soba to, co trudne i bolesne i skupić się na tworzeniu teraźniejszej wizji siebie. Zwracam uwagę na wszystkie cztery aspekty człowieka: ciało, umysł, serce i duszę, bo wierzę, że człowiek jest całością, w której każda z tych sfer ma znaczenie.

Na co dzień pracuję z osobami dorosłymi (cierpiącymi z powodu zaburzeń lękowych, nastroju, z osobami mającymi trudność w budowaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji - z partnerem, dziećmi, rodzicami, współpracownikami, znajomymi, osobami pragnącymi lepiej poznać siebie i swoje potrzeby, borykającymi się z problemem niepłodności, utraty dziecka) oraz parami (doświadczającymi trudności w relacjach partnerskich, kryzysu rodzicielskiego, problemu niepłodności).

Psychologię studiowałam na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam 4-letnie Studium Psychoterapii Integratywnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie, 2-letnie Studium Treningu Grupowego oraz Całościowe Szkolenie Podyplomowe przygotowujące do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego organizowane przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin w Krakowie. Swoje doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej zdobywałam na Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych i Behawioralnych przy Katedrze Psychoterapii UJ Collegium Medicum oraz w Zakładzie Terapii Rodzin Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej.